Garmin Vivosmart – dejte sbohem Vivofitu?

on 5.9.2014 Novinky and Štítky: , with 0 comments

Tak a je tu Garmin Vivosmart. Pokud používáte některý z fitness náramků jako je Garmin Vivofit nebo třeba Nike Fuelband, asi dobře víte, že se jedná o relativně chytrá zařízení, která jsou výrazně menší a lehčí, než jejich příbuzní ze skupiny chytrých hodinek, ale zároveň nabízejí výrazně méně funkcí. Když naopak používáte chytré hodinky, tak jsou neforemné, velké a většinou ani moc hezké (zatím). A pro sportovní využití skoro nepoužitelné.

Co přináší Garmin Vivosmart?

Stejně jako starší bratříček Vivofit nabízí Vivosmart OLED displej, který probudíte lehkým poklepáním, posunutí prstu přes displej umožní přístup k nastavitelným obrazovkám s přehledem různých funkcí. Vivosmart je vodotěsný od 50 metrů a specifikace udává výdrž baterie až 7 dnů (kéž by). Stejně jako konkurence či předchozí model nabízí sledování kvality spánku, stejně jako měření vašeho pohybu. Ve spolupráci se známou online aplikací Garmin Connect pak nasbíraná data hezky zobrazí spolu se srozumitelným výkladem.

Funkcí navíc jsou upozornění na příchozí zprávu, hovor, e-mail nebo výstrahu před blížící se schůzkou v kalendáři – to vše v případě, že s náramkem spárujete svůj smartphone.

Garmin Vivosmart by měl být na trhu v polovině září za cca 170 USD, případně za 200 USD, pokud budete kupovat balení obsahující navíc ještě hrudní pás na měření tep. Dostupné barvy budou černá, šedivá, fialová, modrá a růžová. Více na garmin.com.

 

 

Add comment