Microsoft Band – příjemné překvapení z Redmondu

on 15.11.2014 Novinky and Štítky: with 2 komentáře
Microsoft Band

Na scéně se objevil fitness náramek Microsoft Band. No a co?

Každý, kdo někdy přemýšlel o pořízení fitness náramku, zjistil, že jsou zhruba dvě cesty – první, reprezentovaná třeba Fitbit Flex, zaměřená na celodenní měření aktivit jako je počet ušlých kroků, minut v pohybu a spálených kalorií. Jedná se o hezké věcičky, které ovšem asi hodně aktivního sportovce úplně nenadchne. Druhá skupina, kde je třeba Samsung Gear a Garmin Vivosmart, disponuje podstatně širší nabídkou funkcí a dala by se klasifikovat jako cesta fitness smart hodinek. Microsoft Band bychom zařadili do druhé skupiny s tím, že si bere většinu toho nejlepšího z obou skupin – má displej, širokou nabídku funkcí a to celé v náramku. Přišel na trh sice pozdě, ale podle prvních indikací se dá říct, že pořádně.

Microsoft Band – nejen pro Windows Phone

Škarohlídi, kteří čekají, až budou moc poukázat na to, že fitness náramkem spolupracuje jen s nepříliš populárním systém Windows Phone, budou zklamáni. Microsoft pojal svůj fitness náramek dost revolučně, takže zjistíte, že Microsoft Band spolupracuje nejen s Windows Phone, ale i iOS a Android prostřednictvím příslušných aplikací vydaných spolu s náramkem. Zároveň byla prezentována aplikace HealthVault, která by měla zajišťovat komplexní pohled na zdraví skoro celée rodiny.

Co najdeme uvnitř náramku Microsoft Band

Ne zcela uvnitř najdeme či spíše uvidíme dotykový TFT displej s uhlopříčkou 1,4 palce s rozlišením 320 x 106 pixelů. Slibovanou dvoudenní výdrž (údajně i i při používání celých 24 hodin každý den) zajišťují dvě baterie 100 mAh. Prvním z řady příjemných překvapení je vlastní GPS, takže není potřeba využívat GPS třeba ve smartphonu a při běhaní s sebou telefon tahat. Dále Bluetooth 4.0 s řadou senzorů, mezi kterými najdeme akcelerometr, gyroskop, senzor srdečního tepu, senzor okolního osvětlení, senzor UV záření, galvanický senzor a několik dalších. Odolnost proti vodě a prachu je už příjemnou i když trochu očekávanou třešničkou na dortu.

Proč si Microsoft Band koupit a proč možná ne

Co by to bylo za novinku, kdybychom nenabídli rychlý přehled plusů a minusů? Takže jdeme na to.

Proč si fitness náramek koupit:

 • pracuje se všemi třemi hlavními operačními systémy chytrých telefonů . iOS, Android i Windows Phone
 • sbírá a měří velké množství údajů díky bohaté výbavě sensorů
 • hezký, jednoduše „čistý design“ mobilní aplikace, která nabízí další prostor pro budoucí rozvoj
 • spolupracuje s hlasovou asistentkou Cortana (pokud máte telefon s Windows Phone), což zatím v Čechách moc neoceníme
 • obsahuje sadu tréninků, které opravu pomůžou cvičit/sportovat lépe

 

Proč možná koukat po jiném náramku?

 • aplikace Microsoft Health je stále ještě spíše slib než něco reálného
 • samotný náramek nepatří mezi ukázky moc hezkého designu, tohle se nosilo před rokem!
 • ještě horší je, že Microsoft Band se nosí hodně špatně
 • relativně nízká výdrž baterie blízká výdrži smartphonů
 • nabízí hodně funkcí a dost z nich ne příliš dobře

 

A na závěr příjemná otázka, za kolik že náramek koupíte? Web společnosti Microsoft nabízí cenu 199 USD, což je při přepočtu 22 Kč/USD relativně zajímavých 4400 Kč. V České republice se v nabídce e-shopů náramek neobjevil (listopad 2014).

 

2 komentáře

 • Vojtěch Kaněra
  on 26.12.2014 Odpovědět

  Dobrý den, říká vám Microsoft Band informace o plavání? Děkuji

  • fitadmin
   on 29.12.2014 Odpovědět

   Dobrý den,
   podle všech dostupných specifikací, je Microsoft Band „Dust-and splash-resistant“ – což znamená odolnost třeba v případě deště nebo postříkání při mytí rukou. Nevydrží tedy ani sprchování, ani plavání.

Add comment