Samsung Gear S – co můžeme čekat?

on 30.8.2014 Novinky and Štítky: , with 0 comments
Samsung Gear S Samsung Gear S

Tak už se objevily další detaily k oznámenému uvedení Samsung Gear 3, který je označován jako Samsung Gear S. Asi jsme už všichni trošku unaveni Samsungem a jeho nekonečnou záplavou různých zařízení označovaných čísly a písmeny, kdo se v tom má vyznat, že? Jak už jsme psali ve zmiňované zprávě, tohle by měly být trošku jiné chytré hodinky, než všichni známe.

Na co se těšit u Samsung Gear S

Prohnutý Super AMOLED displej byl již avizován, tak nezbývá, než potvrdit, že se skutečně těšíme na 2 palcový prohnutý displej s rozlišením 360 x 480 px. Dále najdeme vestavěný 3G modem, který nám umožní přijímaní zpráv a notifikací ze spárovaného telefonu, ale dokonce i telefonování bez spárování s příslušným telefonem. Operační systémem je Tizen, což je dle našeho názoru nemilé, ale počkáme, až to dojde i Samsungu. Nebo vše bude jinak a Android Wear skončí v propadlišti dějin, zatímco Tizen bude vládnout trhu wearables. Bluetooth a Wifi se u Samsung Gear S daly čekat, takže opět jen potvrzujeme

Softwarová  a hardwarová výbava

Znalce jistě potěší aplikace pro rychlo čtení Spritz, stejně jako navigace od Nokia (ta ovšem potěší jen skutečné znalce papírových map), GPS senzory, gyroskop a kompas. Zajímavou výbavou by měly být detekce UV, barometr a monitor pulzu, který je velkým hitem ve fitness náramcích (nemusíte totiž nosit hrudní pás, který je obzvlášť populární mezi mužskými účastníky lekcí spinningu).

4GB na uložení aplikací se zdá dost, stejně jako 512 MB RAM. 1 GHz procesor by měl být dostatečně svižný, ale mohl by poněkud více vyčerpávat 300 mAh baterku. Oficiálně by měla vydržet bez nabití 2 dny, ale tomu se nám nechce moc věřit.

Rozhodně by nemuselo být špatné doplnit tyto chytré hodinky novým Bluetooth headsetem Gear Circle.

Na závěr slovní úloha: kolik ještě musí Samsung vyrobit chytrých hodinek, než kompletně znechutí své zákazníky? Uvidíme. Samsung Gear S se na pultech objeví v říjnu, takže mu dáme šanci. Ale asi jen chvilku, protože tu dobou vstoupí na trh hodně silný kandidát – Apple iWatch.

Add comment