Fitbit Flex – tajné triky

on 12.9.2014 Rady a tipy and Štítky: , with 0 comments
Fitbit Flex Fitbit Flex

Fitbit Flex je rozhodně fenomén světa fitness náramků (děkujeme chlapcům z fitbit.com). Je hezký, je populární, je chytrý (skoro jako ten spolužák ze základní/střední školy, který vám leží v žaludku dodnes :)) Mnozí ho milují a skoro stejné množství uživatelů ho nenávídí (opět paralela s tím spolužákem). Tak co s tím? Jistě vás už potěšila recenze Fitbitu Flex, možná jste již začali přemýšlet o nákupu tohoto fitness náramku, ale pořád se nemůžete takříkajíc rozhoupat. Proto vám dnes přinášíme pár typů, co můžete s fitness náramkem  dělat a jaká překvapení vás mohou čekat. Pár tajných tipů, pár doporučení, která se v šatnách fitek šeptají z ucha do ucha.

Noste Fitbit Flex na správné ruce

Pro někoho možná dětská rada, ale víme, že pokud někdo nečte rád návody, může mu tohle nastavení utéct. Náramek noste na dominantní ruce, což znamená pravá ruka pro praváky a pro leváky ta zbylá ruka. Ptáte se proč? Protože v opačném případě vás Fitbit Flex nebude správně měřit a bude vám chtít přidávat další cvičení, abyste dosáhli denního limitu. Nastavení ruky si můžete změnit v oblíbené položce Nastavení (Settings)

Nastavte si vlastní cíle

Víte, že standardně nastavený denní cíl 10000 kroků a 30 minut pohyb si můžete změnit? Pokud cítíte, že vás Fitbit Flex honí jako psa a nedá pokoj, nestyďte si snížit denní cíl třeba na polovinu. Je rozhodně lepší si dávat dosažitelné cíle -tedy s nějakým úsilím, cíl 1000 kroků a 5 minut pohybu asi nebude to pravé ořechové.

Nezapomeňte nabíjet Fitbit Flex

Další z hloupých rad, které nikdo nedodržuje. Jelikož fitness náramek je potřeba dobíjet zhruba každých 5-6 dní, nastavte si reminder třeba do Google Calendar. Není nic horšího, než se vykopat v tepláčkách na proběhnutí kolem rybníka, kdy Fitbit Flex zemře po 5 minutách pohybu. Nastavení v kalendáři v mobilním telefonu funguje také dobře. Pokud se vás náramek dobře nenabíjí, případně pokud jste zaznamenali nečekaný propad v počtu kroků, ačkoliv jste celý den šlapali jak šerpa v Himalájích, otřete pořádně trackovací modul hadříkem . Problémy by měly zmizet jako mávnutím kouzelného proutku.

 

Add comment