Polar LOOP – proč koupit a proč ne?

on 15.9.2014 Rady a tipy and Štítky: with 0 comments
Polar Loop Polar Lopp

Polar Loop je fitness náramek, který má styl a vypadá opravdu dobře. V ČR se objevil před nějakou dobou, takže to není úplná novinka. Omezili jsme se tedy na vypíchnutí pár důležitých bodů, ale asi časem přidáme i zevrubnou recenzi. Každopádně dnes jen manažerské shrnutí proč si náramek koupit a proč naopak ne.

Proč si Polar Loop koupit?

Důvod číslo jedna je možnost spárování s hrudním pásem pro měření pulsu. Nejsme sice příznivce otravné kšandy, která většinou škrtí, ale někdo si to prostě nedá vymluvit. Někteří odborníci uvádějí, že hrudní pás je nejpřesnější způsob měření tepu. my se nehádáme, jen konstatujeme. Polar Loop jednoduše spárujete s hrudními pásy Polar H6 nebo Polar H7 ( s dalšími možná také, ale nedali bychom za to ruku do vody) a náramek už vám pak ukazuje aktuální tepovou frekvenci. A vy následně už víte, jestli pálíte tuky, nebo pracujete na své kondici.

Prostě jednoduše funguje – můžete se smát, ale fitness náramků, které je nutno složitě párovat a nastavovat je na trhu více než dost. Polar Loop prostě vyndáte z krabice, spárujete s počítačem a můžete jít rovnou ven. nemusíte mořit hlavu čtením návodu a učením složitých sekvencí mačkání pro správné ovládání.

Upload dat přes USB i Bluetooth. Pro někoho je USB již pravěký artefakt, ale my rozhodně oceňujeme, že data z Polar Loop můžete dostat jednak přes USB, tak i přes Bluetooth, záleží jen na vás, kam je chcete poslat a co s nimi následně dělat.

Je vodotěsný. Pro ty z vás, co se rádi cachtáte ve vodě a chcete měřit i své vodní aktivity, Polar Loop nabízí vodotěsnost. Pozor, skutečnou vodotěsnost, nikoliv pouhou voděodolnost jako některé konkurenční produkty.

Mobilní aplikace Polar Flow, který vám umožňuje práci s daty z vašeho sportu je opravdu povedená. Intuitivní navigace, velice pěkné grafické zpracování, optimální množství zobrazených dat. Jen doufáme, že v budoucnu se to díky různým updatům nezmění a nestane se z ní nepřehledný moloch (tak jako se to stalo jiným mobilním aplikacím v jiných oborech). Aplikace je navíc ve verzi jak pro iOS, tak Android (i když to chvilku trvalo).

Automatické sledování kvality spánku. Jakmile ulehnete a tím pádem se pohyb vašeho těla výrazně zpomalí, Polar Loop začne sledovat kvalitu vašeho spánku. Na jednu stranu je dobré, že nemusíte před spaním myslet na nastavení, na druhou stranu se obáváme, že na dlouhých poradách dojde k samovolnému přepnutí 🙂

Proč se Polar Loop vyhnout?

Má příliš velký pásek. Cože? Na co si to stěžujeme? Ano, ačkoliv jsme o pár řádků výše uvedli, že náramek vybalíte z krabice a můžete jít sportovat, někteří jedinci s menším obvodem zápěstí půjdou běhat cestou přes kuchyň, kde vezmou nůž a náramek si zkrátí na potřebnou délku. Nemusíte se bát, pokud uříznete moc, Polar slibuje, že náramek vymění.  A můžete řezat znovu 🙂

Polar Loop vám neumožní sledovat konzumované jídlo a jeho kalorickou náročnost. Některé konkurenční náramky vám sledování přijaté stravy umožní, ale žádný z nich není v češtině, takže je to dost otravné – nikoliv kvůli porozumění, ale databázi jídel, která neodpovídá českému trhu.

Důvody, proč si Polar Loop koupit asi převažují, ale vždy si rozmyslete, na co fitness náramek potřebujete a co od něj čekáte. vyhnete se tak zklamání umocněnému utraceným obnosem.

Add comment