Garmin Vivofit – plnohodnotné fitness hodinky

on 2.6.2014 Recenze and Štítky: with 3 komentáře
Garmin Vivofit

Garmin Vivofit je inteligentní náramek, který při každodenním nošení na ruce sleduje a měří vaše pohybové aktivity. Na rozdíl od podobných fitness trackerů na trhu je Vivofit schopen nejen sledovat veškeré denní a noční aktivity, ale funguje i jako plnohodnotné fitness hodinky, neboť jeho baterie vydrží cca 1 rok, což konkurence zatím nedosahuje. V běžném životě při používání Garmin Vivofitu nebudete pozorovat žádné omezení – mimo již zmíněné trvanlivosti baterky, která je pro valnou většinu jedinců naprosto dostačující, vám radost jistě udělá i odolnost vůči vodě (výrobce udává 50 metrů, takže minimálně sprchování a běžné plavání by mělo být bez problémů

Co můžeme od Garmin Vivofit čekat?

Vivofit počítá kroky

Ani krok nazmar! Náramek od Garminu dokáže sečíst vaše kroky. Stejně tak vám změří zdolanou vzdálenost, budete tak mít dokonalý přehled o vaší pohybové aktivitě. Můžete si dopředu nastavit denní limit a na displeji pak sledovat, kolik kroků vám do jeho zdolání ještě zbývá. Na základě zaznamenaných dat vám náramek dokonce umí automaticky nastavit cíle na další dny.

Garmin Vivofit nikdy nespí

Garmin Vívofit lze přepnout i do nočního režimu. Dle vašich pohybů dokáže náramek sledovat kvalitu vašeho spánku. Naměřené výsledky můžete následně přenést do deníku Garmin Connect, ve kterém si můžete získaná data podrobně zanalyzovat.

Náramek Vivofit měří snad úplně vše

Výčet hodnot, které lze náramkem Garmin Vivofit měřit, je vskutku bohatý. Čas, počet kroků, zdolanou vzdálenost, spálené kalorie, indikátor nečinnosti, kvalitu spánku a s připojeným bezdrátovým snímačem srdečního tepu (pomocí ANT+ technologie) můžete zaznamenat i vaši tepovou frekvenci. Naměřené hodnoty se automaticky ukládají do paměti náramku, odkud je lze následně snadno přenést do aplikace Garmin Connect.

Fitness deník Garmin Connect

K čemu by ale bylo jakékoliv měření sportovních výsledků bez sofistikovaného deníku na jejich zaznamenávání? Garmin proto vytvořil uživatelům deníček Garmin Connect. Ten je přístupný přes webový prohlížeč nebo pomocí speciální aplikace pro mobily s operačním systémem Androidem a iOS. Pomocí tlačítka na hodinkách je možné odeslat zaznamenaná data z hodinek přímo do deníku.Zde můžete ukládat své výkony, analyzovat je nebo sledovat svůj pokrok. Stejně tak je možné sledovat statistiku absolvovaných aktivit, včetně množství a kvality spánku. A nechybí ani tolik populární vytahování před kolegy a kamarády (tedy pardon – sdílení) – pro zvýšení motivace se navíc můžete pomocí deníku spojit s dalšími uživateli a navzájem porovnávat naměřené hodnoty.

Elegantní vzhled nejen ve fitku 

Nespornou výhodou fitness náramku Garmin Vivofit je líbivý design. Vivofit je vskutku elegantní, pásek lze snadno vyměnit za jiný, jehož barva se lépe hodí k vašemu outfitu. Samozřejmě se nemusíte bát, že by vás nestandardní velikost ruky předem diskvalifikovala – náramek vyrábí ve dvou velikostech, dámské a pánské. Atraktivně vypadající prohnutý barevný displej zůstává je při použití neustále zapnutý, takže náramek Vivofit může využít i jako klasické hodinky. Každopádně celou plejádu barev náramku najdete v našem e-shopu

Jak mi Garmin Vivofit pomůže při sportu?

Lorem ipsum

Lenochu, je čas na pohyb

Výzkumy ukazují, že delší čas strávený bez pohybu, jako je například strnulý sed u počítače, má negativní vliv na lidské zdraví. Negativní vliv lze snížit krátkými přestávkami vyplněnými nenáročnými pohybovými aktivitami. Garmin Vívofit sleduje čas, po který se nehýbáte a včas svého majitele na potřebu přestávky graficky i zvukově upozorní.

Splnitelné cíle

Garmin Vivofit je na základě zaznamenaných dat schopen automaticky nastavit denní cíl, který je pro uživatele splnitelný. Pomocí pravidelného vyhodnocení aktivit a individuálního přizpůsobení denního cíle se Vivofit snaží svého majitele postupně motivovat k dosažení zdravějšího životního stylu.

 

3 komentáře

 • Sportovec
  on 22.8.2014 Odpovědět

  Dá se říct, že s recenzí souhlasím. Výdrž baterky je jednoznačné plus, vzhled je taky dobrý. Co mě asi nejvíc štve, je množství měřených údajů – bez smartphonu je to trošku málo na cenu, kolik většinou stojí. A smartphone zase netahám na všechny sportovní aktivity. Prostě je pořád co zlepšovat :))

 • bana
  on 24.8.2014 Odpovědět

  Jednoznačně oceňuju hodinky – jinak bych na ruce nosil asi milión věcí

 • J.
  on 24.8.2014 Odpovědět

  Podle mě lepší než Fitbit Flex

Add comment