Mio Link – recenze sympatického náramku

on 30.8.2014 Recenze and Štítky: , with 1 comment
Mio Link - černý a bílý Mio Link – černý a bílý

Když nám konečně dorazil balíček s Mio Link, nemohli jsme se dočkat, až ho rozbalíme. Samotné balení rozhodně neuráží, na druhou stranu asi nečekejte preciznost balení a la Apple. Ale to asi nikdo nečeká. Jedná se přeci jen o nový výrobek, relativně neznámé firmy Mio Global, která se zatím zaměřila na vývoj samotného produktu než na ty hezké srandičky kolem.

Obsah balení Mio Link

Jelikož jsme si objednávali tmavou variantu měřiče Mio tzv. Slate, zásadní součásti balení je samotný monitor pulsu. Dále zde najdeme USB nabíječku a dvě útlé brožurky – jedná se o Quick Start Guide (zjednodušený návod) v 13 jazycích, z toho 4 jsou tzv. rozsypaná čaj pro zákazníky z asijského regionu. Každopádně čeština mezi nimi není (balení jsme objednávali přímo u Mio Global, takže naše očekávání ve směru jazykové podpory nebyla přehnaná. Pokud jste schopni porozumět jednoduchým textům v angličtině, němčině, španělštině, italštině či francouzštině, nastavení přístroje pro vás bude hračkou. Případně pokud jsme schopni se dorozumět holandsky, turecky, švédsky nebo portugalsky. Popis aktivace a nastavení najdete i v tomto textu, takže nemusíte zoufat, pokud rozumíte jiným jazykům, než je výše uvedeneo.Druhá útlá brožurka vás seznámí s podmínkami záruky (opět ve výše uvedených jazycích)

Aktivace náramku

Pokud jste schopni nastavit vyzvánění na svém budíku, nebude pro vás prvotní nastavení Mio Link velkým problémem. Monitor pulsu nejdřív vyndejte z krabičky a připněte si na zápěstí. Doporučujeme pásek dotáhnout více, než jste zvyklí u hodinek – přeci jen chceme, aby monitor fungoval tak, jak má.

Zmáčkněte a držte aktivační tlačítko – nejedná se o tlačítko v pravém slova smyslu (viz galerie), je to řada hrbolků v černé části pásku.
Následné se modře rozsvítí dioda a po několika sekundách zhasne. Aktivace vašeho monitoru tepu je hotova.
Vypnutí monitoru je obdobné – zmáčkněte tlačítko a držte, dokud se dioda nerozsvítí na cca 2 vteřiny a nezhasne. Pak je náramek vypnutý.

Nastavení Mio Link

Po prvotní aktivaci monitoru je potřeba nastavit zóny tepové frekvence prostřednictvím aplikace Mio Go. Zde upozorňujeme, že aktuálně (květen 2014) je verze aplikace Mio Go pro Android určena pouze pro nastavování jednotlivých zón a nenabízí zobrazení nasbíraných informací (verze pro iOS je tzv.plnohodnotná a umožňuje i zobrazení průběhu tréninku.) Každopádně výrobce slíbil, že verzi pro Android brzy dodělá. V mezičase doporučujeme využití běžně dostupných fitness aplikací, jejichž přehled najdete dále v článku.

 1. Stáhněte si aplikaci Mio Go pro Android nebo iOS podle operačního systému vašeho tabletu či telefonu.
 2. Zapněte Mio Link zmáčknutím tlačítka (hrbolků) – jedná se o delší zmáčknutí, kdy se dioda rozsvítí bledě modře, 3x zabliká a přejde v pravidelné blikání tmavomodrou barvou. Na zadní straně pásku zaznamenáte rozsvícení zelených čidel měření pulsu.
 3. Na telefonu či tabletu aktivujte Bluetooth a pusťte aplikaci Mio Go
 4. V aplikaci Mio Go zmáčkněte tlačítko „Pair new Mio Link“ pro spárování s vaším náramkem.
 5. V případě úspěchu se objeví informace „Succesfull Pairing“ a můžete postoupit k nastavení osobních informací a zón tepové frekvence.
 6. V rámci osobních informací zadáváte svoje jméno a e-mail, rok narození a pohlaví.
 7. Poté se vrhněte na nastavení tepových zón vycházejících z maximální tepové frekvence pro váš věk a pohlaví. Pokud nevíte, jak určit maximální tepovou frekvenci, doporučujeme náš návod: Jak zjistit maximální tepovou frekvenci.
 8. Doporučujeme začít s nastavením tzv. tréninkových zón (Training Zone Mode). Jedná se o pásma tepové frekvence, které vám pomáhají určit, co se asi tak zrovna děje s vaším tělem (Spaluje tuk? Zvyšuje kondici? Je v maximálním výkonu). Výpočet tréninkových zón najdete ve výše popsaném návodu „Jak zjistit maximální tepovou frekvenci“
 9. Po nastavení tréninkových zón přejděte k nastavení tzv. výstrahám (Zone Alert Mode). Jedná se o nastavení signalizace prostřednictvím diody na vašem Mio Link. Ve chvíli maximálního vypětí při kruhovém tréninku nebudete patrně odbíhat k lavičce a na smartphonu zjišťovat svůj tep. Náramek vám změnou barvy indikuje přechod mezi jednotlivými zónami. Můžete si nastavit tři zóny, kdy tu nejvyšší (indikovanou červenou barvou diody) doporučujeme opravdu přesně nastavit, abyste svůj organismus nepoškodili. Prostřední zóna by měla být tzv. cílová tzn. pokud při cvičení bude dioda poblikávat zeleně, je vaše aktuální tepová frekvence v souladu s vaším cílem (hubnutí, výdrž, síla apod.). Třetí, nejnižší pásmo je spíše indikace, že se flákáte a měli byste už něco začít dělat. Dioda bliká modře.
 10. A to je vše, můžete se pustit do prvního tréninku s Mio Link a užívat si sportování na vědecké úrovni.

 

1 Comment

 • Michal
  on 2.1.2017 Odpovědět

  Dobrý den, náramek se mi nepodařilo s telefonem vůbec spojit. Telefon (HTC Desire 310 i Samsung Galaxy S3) jej na Bluetooth vůbec nevidí. Navíc do HTC nelze nainstalovat aplikaci Mio Go. Náramek je viditelný v PC. Michal

Add comment